Доаѓа Renault Zoe со дополнителна надградба

ОБЈАВЕНО НА:

Renault објави дека најпродаваниот целосно електричен градски автомобил во Европа, ZOE, помина низ програмата за надградба и неговата нова верзија, 2022 година, ветува дека на потрошувачите ќе им понуди нови решенија за надворешноста и нивоа на опрема.

Со речиси 380.000 претставници во изминатите 10 години и до крајот на мај, ZOE 2022 дебитираше во три нови верзии – equilibre, evolution и iconic.

Дури и првотo ниво што се нуди за купување во Франција по цена од 27.700 евра (вклучувајќи ДДВ и достапни локални попусти) е стандардно опремен со автоматско активирање на сопирачките AEBS, полнење 22 kW, пристап без клуч, климатизација, 10- инчен инструменталана табла во комбинација со 7-инчен екран на мултимедијалниот и инфо-комуникацискиот систем, синхронизација на мобилен телефон со Apple CarPlay и Android Auto, четири звучници и друго.

Нивото на опрема evolution ги надградува постоечките системи со препознавање на патните знаци, систем за предупредување за напуштање лента, систем за одржување лента, заден сензор за паркирање, автоматска климатизација, 16-инчни Eridis тркала и многу повеќе.

Врвната верзија на Renault ZOE 2022 доаѓа со тркала од 17 инчи, специјална златна верзија на предната решетка и рамки за светлата за магла, нов тапацир на седиштата изработен од рециклирани материјали, 9,3-инчен екран на мултимедијалниот и инфо-комуникацискиот систем и друго. .

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK