Поставиле камера во внатрешноста на гумата – еве како изгледа кога се вози (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Одлично видео за сите оние љубопитни подготви екипата на Warped Perception. Станува збор за зафат со кој е поставена GoPro камера во внатрешноста на гумата.

Целта на ова е да се види како се однесува гумата при возењето на автомобилот, а се чини целта во целост ја исполнија поставувајќи го видеото на својот YouTube канал.

Видеото кое е поставено пред две недели е веќе прегледато над 7,5 милиони пати, а истото можете да го погледнете во продолжение.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK