СЕГА Е ВРЕМЕ: Паднаа цените на Tesla Model 3 по објавувањето на новиот модел

ОБЈАВЕНО НА:

Tesla ги намали цените на првата генерација на автомобили Model 3 што ги има на залиха во Северна Америка, веднаш по објавувањето на новата генерација. Уште во јуни, Tesla објави попусти до 2.500 долари на повеќето верзии на Model 3 и до 3.040 долари на врвните спецификации Model 3 Performance.

Но, сега новите попусти се уште поголеми: почнуваат од 4.100 долари за Model 3 RWD и одат до над 5.000 долари за моделот 3 со долг дострел.

На пример, Model 3 со погон на задните тркала во Њујорк сега се продава за 37.120 долари, што е помалку од вообичаената цена од 41.240 долари.

Според Drive, Tesla, со федерален даночен кредит од 7.500 долари, автомобилот може да се купи за помалку од 30.000 долари.

Има и попусти на Performance Model 3 – во некои случаи и повеќе од 5.500 долари На пример, во Беверли Хилс, Калифорнија, автомобилот се нуди со попуст од 5.520 долари од цена од 49.720 долари.

Наводно, Tesla едноставно ја чисти залихата на постоечките автомобили на Model 3 пред новиот Model 3 да се појави во салоните.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK