Aston Martin создаде тркачки симулатор – чини “ѓаол ипол”

ОБЈАВЕНО НА:

За сите љубители на адреналинските возење, Aston Martin создаде тркачки симулатор создаден од јаглеродни влакна.

Седиштето и самата позиција на седење е инспирирана од моделот Valkyrie, а симулаторот има и други детали инспирирани од автомобилите на британскиот производител.

Називот на овој симулатор е AMR-C01, а Aston Martin го разви во соработка со компаниајта Curv Racing Simulators. Планирано е вкупно производство од 150 примероци, а цената ќе изнесува 57.500 фунти во Велика Британија, и тоа без данок.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK