(Видео): Новата санка на Дедо Мраз – Toyota GT4586

ОБЈАВЕНО НА:

Традиционалната санка на Дедо Мраз овојпат е заменета со комбинација на каросерија од Toyota во која е вметнат мотор од Ferrari 458.
Со својот 4,5 литарски мотор и 562 КС, „санката“ испушта оригинален звук, а Дедо Мраз ужива во возењето.

Малку дрифтање и „палење“ на гумите покажува за силата и моќта што ја поседува оваа „санка“. Се работи за каросерија од Toyota 86, а се користи Ferrari V8 мотор

Следете не и на:

24AUTO NETWORK