Како BMW му посака се најдобро на Mercedes за ноќта на вештерките (ФОТО)

ОБЈАВЕНО НА:

BMW со провокативна фотографија му посака на конкурентот Mercedes-Benz се најдобро за ноќта на вештерките.

Во фотографијата која веднаш стана популарна на интернет, особено кај љубителите на BMW автомобилите, се гледа Mercedes-AMG E53 облечен во “костум” на BMW M5.

При тоа фотографијата е проследена и со провокативен опис. “Оваа ноќ на вештерките секој автомобил може да се облече како својот омилен суперхерој”.

BMW poželeo Mercedesu sve najbolje za Noć veštica

Следете не и на:

24AUTO NETWORK