Го погребаа во неговото возило (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Во Кина беше извршен несекојдневен погреб. Поради тоа што лицето не сакало да се раздели од своето омилено возило и после смртта било погребано во него.

Се работи за возилото Sonata кое го чувал со големо внимание и се грижел посебно за него.

Тој пред да почине имал молба до неговите најблиски, па тие одлучиле да му ја исполнат желбата и да го погребаат во неговиот Hyundai Sonata.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK