McLaren Sabre во само 15 примероци (Галерија)

ОБЈАВЕНО НА:

McLaren ги објави првите фотографии од моделот Sabre кој беше помпезно најавуван последните неколку месеци.

Станува збор за суперспортски автомобил во кој ќе уживаат само 15 лица бидејќи автомобилот ќе биде произведен во исто толку примероци.

Инспириран од Ultimate Vision GT концептот кој беше претставен пред некоја година, Sabre доаѓа со 4.0 литарски twin-turbo V8 мотор кој продуцира максимални 836 КС и 800 Nm обртни моменти. При тоа, максималната брзина која може да ја постигне изнесува 350 км/ч.

Доаѓа со погон на задните тркала, седум степен автоматски менувач.

McLaren Sabre

Инспириран од Ultimate Vision GT концептот кој беше претставен пред некоја година, Sabre доаѓа со 4.0 литарски twin-turbo V8 мотор кој продуцира максимални 836 КС и 800 Nm обртни моменти. При тоа, максималната брзина која може да ја постигне изнесува 350 км/ч.  

Во производство ќе влезе следната година, а непозната останува цената.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK