Lexus во Женева го покажува новиот кросовер

ОБЈАВЕНО НА:

За време на саемот во Женева се очекува од Lexus да биде направена промовиција на новиот кросовер, наречен UX. Покрај овој кросовер се очекува се очекува и промоција на RX L, кој со својот ентериер во три реда и капацитет за седум лица ќе направи деби во Европа.

Aвтомобилот, кој првпат беше претставен на почетокот на годината ги задржува карактеристиките за актуелната верзија на моделот стил и лукс, но ги надоградува со дополнителна функционалност и разновидност за патниците.

На меѓународниот саем во Женева, Lexus исто така ќе изврши демонтрирање и на концепциската разработка LF-1 Limitless, која исто така првпат ќе биде претставена во Европа, а со специјалната серија Special Edition RC F, марката ќе одбележи и десетгодишно пазарно присуство на спортското портфолио Lexus F.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK