Една реклама, а 12 филмски автомобили (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Најголемиот светски трговски ланец, американскиот Walmart направи реклама за својта нова услуга: „Нарачајте и земете си ја робата“.

Со оглед на тоа што оваа услига не е нешто револуционерно тие одлучиле да ја промовираат на оригинален начин со помош на дури 12 легендарни филмски автомобили кои брзаат кон една од продавниците како би ја собрале робата.

Еве го комплетниот список на автомобили:

 • Batmobile (Бетмен: Лига на правда)
 • Ecto-1 (Истерувач на духови)
 • K.I.T.T. (Knight Rider)
 • Молњата Меквин (Автомобили)
 • Mutt Cutts (Глупавиот и поглупавиот)
 • Lou Glutz (National Lampoon’s Vacation)
 • Mystery Machine (Scooby Doo)
 • Jurassic Park Tour Vehicle
 • Pumpkin Horse Carriage (Пепелашка)
 • Flintmobile (Семејството Каменко)
 • Оригналниоот Bumblebee (Транформери)
 • DMC De Lorean (Враќање во иднината)

На крајот на рекламата може да се види како на паркингот доаѓа и бордо-белиот Ford F-150 од 1979 година кој му припаѓал на основачот на овој американски ланец,Сем Волтон.

Иако бил еден од најбогатите Американци, тој ова пикап возило го управувал сè до својата смрт во 1992 година.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK