Франкфурт 2017: Opel Vivaro Life – мотел на тркала

ОБЈАВЕНО НА:

Откако претходно беа најавени моделите Tourer и Combi +, сега во понудата на Opel има трет сличен модел што беше претставен на саемот во Франкфурт. Се работи за мултифункционалниот Vivaro Life кампер и вен за уживање во слободното време.

Додатокот во името, Life, ја покажува добрата можност за секојдневниот живот, бидејќи задното седиште може да се претвори во кревет од 2 метри.

Првата генерација на Vivaro беше претставена од Opel во 2003 година како верзија Life – тогаш моделот беше делумно со квалитетите на караванот, а специјалист Westfalia беше задолжен за трансформацијата. Сега Opel ги зема работите во свои раце. Vivaro е заеднички развиен со Renault-Nissan, како втора генерација на модел кој доаѓа на пазарот од 2014 година.

Сега моделот е автомобил за секојдневниот живот во текот на неделата и кампот за викенд. Седиштата – типични за Opel – се удобни и даваат впечаток за совршен долг пат. Кожниот волан е прилагодлив по висина и по длабочина.

Генерално, изработката е добра, а Life е најинтересен во задниот дел. Поединечните седишта може да се комбинираат на различни начини и да се ротираат за 360 степени. Тие исто така можат да бидат на креветот со површина од 1,90 метри.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK