Зошто кучињата ја сакаат Tesla? (Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

Домашните миленичиња се почесто се патници во автомобилите, но за разлика од луѓето тие не уживаат посебни привилегии при патувањето.

Секако тоа не е воопшто фер па американскиот производител Tesla воведе иновација т.н. Dog Mode на која ќе се израдуваат многу миленици.

Кога милениците во одредени ситуации ќе се сами во автомобилот со овој мод се овозможува клима уредот да одржи соодветна температура во кабината со што спречува при високи температури да се наштети на здравјето на милениците. При тоа на централно поставениот екран се испишува порака која ги известува минувачите дека температурата во возилото е поволна за милениците.

Претходно, Tesla го претстави модот против крадење со кој се отежнува кражбата на Tesla автомобилот.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK