Дали е ова најлошиот возач? Да, секако и заслужува голема казна (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Во богатата едиција на најлоши возачи место се најде и за еден Унгарец кој направи непромислен потег на автопатската делница М25 во Унгарија.

Како што може да се види на снимката од безбедносните камери, тој со својот Nissan Navara на која има приклучена приколка од автопатот М3 се приклучува на М25, но наместо да продолжи право, тој прави маневар налево односно вози во спротивен правец.

И покрај што дава лев трепкач, тој со маневарот е главниот виновник за сообраќајната незгода што ја предизвикува.

Видеото од овој настан погледнете го во продолжение.

Така е кога работат безбедносните камери на патиштата.

ГЛАСАЊЕТО Е ЗАВРШЕНО

АКО СЕГА БИ КУПИЛЕ АВТОМОБИЛ, ТОЈ БИ БИЛ СО?

бензински мотор
35.21% | 425 од 1207 ГЛАСА
дизелски мотор
32.56% | 393 од 1207 ГЛАСА
хибрид
17.90% | 216 од 1207 ГЛАСА
електричен
11.02% | 133 од 1207 ГЛАСА
плаг-ин
3.31% | 40 од 1207 ГЛАСА

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK