VW официјално ги објави скиците од новата генерација на Golf

ОБЈАВЕНО НА:

Во пресрет на долгоочекуваната премиера закажана за 24 октомври во Волфсбург, Германија, Volkswagen и официјално ги претстави скиците од осмата генерација на популарниот Golf.

Скиците го потврдуваат последнит рендер прикажан за новата генерација која е со радикален ентериер.

“Екстериерниот дизајн изгледа повеќе динамичен отколку било кога претходно, но сеуште е со препознатливост на Golf” стои во ПР соопштението на германскиот рпоизводител.

Новиот Golf се темели на MQB платформата, а во понудата ќе биде достапен со plug-in хибридна верзија која ќе овозможи автономија и до 80 км.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK