Новите модели на Jееp ќе имаат шофершајбна како на смартфон

ОБЈАВЕНО НА:

Доколку поседувате смартфон, тогаш горниот дел од неговиот екран најеверојатно е направен од Gоrillа Glаss, кој го прави доста поотпорен на гребнатини и пукнатини при несреќи. Од оваа причина, во Jееp решиле да го користат истото стакло за потрeбите на нивните теренци.

Според гласините блиски до Jееp, новите верзии на Wrаnglеr и Glаdiаtоr ќе можат да се порачаат со специфичната опција, која ќе чини едвај околу 100 долари повеќе од вообичаеното стандардно стакло, кое се користи во моментов.

Целта на брендот е јасна, а се прави сè за поиздржлива шофершајбна при рaзлични транзиции во шумата, пустината или каде што сопственикот на 4х4 возилата ќе реши да ги однесе.

Според истите ивори, Jееp се надева дека новиот додаток ќе биде еден од најпосакуваните и дека ќе биде избран во 80% од случаите.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK