Новак Ѓоковиќ во главната улога во рекламата за Peugeot e-208 (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Во најновата реклама на Peugeot, главна ѕвезда е еден од најдобрите тенисери на сите времиња Новак Ѓоковиќ.

Популарниот Србин, се најде во кратката реклама за електричната изведба на новиот Peugeot 208. Во рекламата прикажани се инсерти од првиот негов настап во емисија во Србија каде зборува за неговите планови. Сето тоа е проследено со инсерти од новиот модел на францускиот производител.

Целосната реклама можете да ја погледнете во продолжение.