Ново поскапување на горивата: Бензинот плус 2, дизелот + 3,5 денари

ОБЈАВЕНО НА:

Од ноќеска цените на нафтените деривати се зголемуваат, за 2 односно 3,5 денари објави Регулаторната комисија за енергетика и води. Малопродажните цени во просек се зголемуваат за 3,36 отсто.

Според одлуката Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 , се зголемуваат за 2,00 денар/литар и со тоа
малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 73,00 ден/лит.

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 75,00 ден/лит.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемува за 3,50 денар/литар и со тоа малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 63,50 ден/лит.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK