Леброн Џејмс го презентираше електричниот Hummer (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Еден од најдобрите американски кошаркари, славниот Леброн Џејмс објави видео во кое го презентираше електричниот Hummer.

Ова видео следи откако минатите години 36 годишниот американец потпиша спонзорски договор со General Motors, со кој тој е амбасадор на овој производител.

Во краткото видео, Џејмс го претставува ентериерот и екстериерот на возилото кое доаѓа со три електрични мотори кои заедно продуцираат 1.000 КС и 15600 Nm обрртни моменти. Благодарение на ова, овој модел до стотка забрзува за нешто повеќе од три секунди.

Цената на основниот модел изнесува 112.595 американски долари, а во САД веќе е достапен за нарачка.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK