Синот на Фердинанд Пих со сопствен бренд (ФОТО)

ОБЈАВЕНО НА:

Антон Пих, кој е син на поранешниот шеф на Volkswagen, Фердинанд Пих е доказ дека крушата под круша паѓа.

Тој на саемот во Женева одлучи да учествува со сопствен бренд  што е вистинско изненадување.

Piëch Automotive AG е основана од страна на Антон и Рија Старк Рајчич уште пред неколку години, а во 2017 година објави дека развива целосно нов спортски модел.

Тој сè уште нема име, но веќе се знае дека ќе има носталгичен дизајн и целосно електричен погон.

Компанијата, исто така дистрибуираше и неколку скици и фотографии на Пих и Рајчич со делумно објавениот прототип.

Повеќе детали ќе бидат познати после официјалната промоција на електромобилот на 7 март.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK