Новата Honda Civic доаѓа во четири основни верзии (ФОТО / ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

После онлајн премиерата на прототип верзијата на целосно новата генерација на Honda Civic веќе е познато дека сериската верзија на моделот ќе биде достапна во четири основни верзии: седан, хечбек, Si и спортската Type R.

„Civic секогаш ги намиднуваше очекувањата и целосно новиот Civic ќе го продолжи ова наследство со поставување на нови стандарди за компактните автомобили со ориентираност кон човекот дизајн, исклучителна динамика, стил, безбедност и задоволство од возењето“, коментира Дејвгарднер, извршен потпретседател на делот за Национални операции на American Honda Motor.

Со целосно нов дизајн и стилистика на надворешноста, единсесеттата генерација на Civic добива и целосно нов ентериер, се карактерисира со чисти, но модерни линии. Автомобилот исто така ќе добие и голем бројна нови технолошкирешенија, а во тој дел и целосно дигитална инструмент табла и нов 9-инчен HD централен екран.

Honda Civic

Со целосно нов дизајн и стилистика на надворешноста, единсесеттата генерација на Civic добива и целосно нов ентериер, се карактерисира со чисти, но модерни линии. Автомобилот исто така ќе добие и голем бројна нови технолошкирешенија, а во тој дел и целосно дигитална инструмент табла и нов 9-инчен HD централен екран. Новиот Civic ќе добие и редица нови решенија во однос на системите за подобрување на безбедноста, вклучително и ажурираната верзија на Honda Sensing, нови решенија за помош при управувањето и редизајнирани воздушни перничиња со нов дизајн.

Новиот Civic ќе добие и редица нови решенија во однос на системите за подобрување на безбедноста, вклучително и ажурираната верзија на Honda Sensing, нови решенија за помош при управувањето и редизајнирани воздушни перничиња со нов дизајн.

Сериската верзија на новата генерација на Honda Civic ќе биде видена на крајот од следната пролет, а верзијата на седан ќе биде лансирана прво на пазарот во Северна Америка.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK