(Видео): Ова е причината зошто новиот F-Pace е најважниот модел на Jaguar

ОБЈАВЕНО НА:

Малите СУВ возила стануваат важен дел од понудатата на сите производители. Доколку сакаат да опстанат мората да имаат разновидност во понудата, и да задоволат што е можно повеќе клиенти.

Иако Jaguar е познат по своите спортски возила, и спомнувањето на СУВ не секогаш го поврзува овој производител, сепак моделот F-Pace е навистина важен во нивната понуда. Веројатно нема продадат милиони примероци, а ниту пак многумина сакаат кросовер со многу коњски сили. Овој 3,0 литарски В6 мотор произведува многу (во С изведбата има 380 КС), и го прави F-Pace доволно брз за да привлече внимание.
Еве како колегите од MotorTrend го опишаа моделот во својата видео епизода.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK