Руска работа – дрво наместо тркало (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Веќе се навикнавме на невообичаени работи кои доаѓаат од Русија, но последното видео кое доаѓа од оваа земја е нешто навистина за неверување.

Некаде во големата Русија возач на автомобил успеал да сними како автобус се движи по коловозот без една гуми, а интелигентниот возач на местото на гума поставил дрво.

Од видеото може да се види дека автобусот е шлепан од камион, а дрвото сосема задоволително ја исполнува улогата на задно тркало.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK