Автомобилот што сите сакаат да го следат (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Задоволството да се следи во секое негово движење, накратко тоа е описот на најновата реклама на Audi за моделот R8 која пред неколку денови ја лансираше на својот официјален YouTube канал.

Рекламата која е наменета за американскиот пазар во 75 секунди содржи одлична комбинација на кадри на кои може да се види лица и семејства од најразлични категории и слоеви кои не остануваат рамнодушни на “аурата” на овој автомобил.

Истовремено, во описот на видеото се наоѓа и информација за потрошувачката на овој автомобил. Според германскиот производител комбинираната потрошувачката се движи од 12,9 до 13,3 литри на 100 киломтери додека CO2 емисијата се движи од 293 до 301 грам на еден километар.

 

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK