Рекламата за новиот електричен Mercedes е снимена во Киев (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Се што е поврзано со Украина во моментов секогаш привлекува големо внимание. Така веројатно ќе биде и со новата реклама на Mercedes која беше снимена во Украина, односно во Киев. Делови од истата се направени на локации во Киев.

Германската компанија објави реклама за најновата понуда во нивното портфолио на електричната гама на брендот. Тоа е електричниот автомобил EQE. Она што е поинтересно во овој случај е тоа што дел од рекламното видео е снимено на неколку места во главниот град на Украина Киев.

За место за снимање на рекламата од Mercedes ја избрал т.н. Украинска куќа, како и зградата на Институтот за новинарство на Националниот универзитет во Киев.
Според експертите, видеото било доста добро.

Ќе потсетиме дека Киев постојано се користеше за снимање реклами за различни марки на автомобили. Истиот Mercedes-Benz направи цел краток филм за својот култен G-Klasse или уште наречен „Gelendvagen“ и ја истакна електричната верзија на теренецот во Киев.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK