Lamborghini брендираше слушалки

ОБЈАВЕНО НА:

Lamborghini влегува во бизнисот со слушалки благодарение на соработката со Master & Dynamic. Производителот на спортски автомобили во соработка со њујоршката компанија ги создаде првите брендирани Lambo слушалки.

Лансирани се два модели на безжилни слушалки носејќи го моделот MW65 и MW07.

Слушалките се достапни во комбинација на сребрена, светло свиа и жолта алкантара и црно-сива Алкантара. При тоа корисниците можат да го прилагодат звукот на нивната околина со два режима, а со едно полнење може да ги користат 24 часа непрекинато.

Овие слушалки во продажба беа пуштени уште на 20 ноември и може да бидат нарачани само преку онлајн продавницата на Master & Dynamic. Малопродажната цена на моделот MW65 изнесува 571 евро додека на моделот MW07 изнесува 371 евро.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK