Harley-Davidson и Џејсон Момоа заедно издаваат нова колекција облека (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Ѕвездата од Холивуд, Џејсон Момоа и Harley-Davidson се обединија за да пуштат нова колекција на облека наречена Harley-Davidson Museum X Jason Momoa Collection. Оваа колекција има асортиман создаден во партнерство со Момоа, комбинирајќи ја неговата страст кон брендот Harley-Davidson и духот на алоха.

Зборувајќи за овој повод, Момоа рече: „Одамна сум вистински фан на Harley-Davidson и можноста да развијам линија на облека беше нешто, кое бев апсолутно ангажиран да го направам. Оваа колекција е навистина лична за мене, како сликата на мотор ‘Panhead од 56 година’ – мојот прв мотоцикл со некои фини додатоци на ‘Aloha’ на уникатен начин. Навистина се надевам дека на луѓето ќе им се допадне онолку колку што јас сакав да го правам тоа“.

Колекцијата на облека Harley-Davidson x Jason Momoa се одликува со иконски дизајни и стилови, кои се поврзуваат со реномето на H-D, истовремено давајќи почит на полинезиското наследство на Џејсон. Секое дело раскажува различна приказна и го доловува духот на отворениот пат. Колекцијата вклучува 16 различни машки облеки и додатоци вклучувајќи спортски блузони, кошули од типот алоха, лежерна кожна јакна, со ретро тинејзерка и бандани со принт.

„Автентичната страст на Џејсон кон брендот го зајакнува начинот по кон соработката како оваа е во согласнот со нашата хардверска стратегија за проширување на нашиот дополнителен бизнис со ангажирачки производи, услуги и искуство“, вели Јохан Зајц, претседател и главен извршен директор на Harley-Davidson.

Поради ограниченото производство на оваа колекција, таа се продава исклучително во H-D Museum. Клиентите можат да купуваат предмети преку Интернет или лично во The Shop, лоцирана во кампусот на H-D Museum во Милвоки, Висконсин.

Друга новина – Harley-Davidson неодамна го претстави комплетно новиот Sportster S. Тоа е најновиот модел во продукциската понуда на американскиот бренд, кој го вклучува новиот мотор во компанијата Revolution. Тоа е V-twin моторот со течно ладење, опремен со DOHC и VVT, способен да генерира 125 Нм врвен вртежен момент.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK