(Видео): Трамп сака да се вози во Ф1 болид

ОБЈАВЕНО НА:

Новиот претседател на САД, Доналд Трамп го имаше и првото влегување во Белата Куќа, но познат е како „меркалкија“ и за болиди на Ф1.

Трамп пред четири години имаше авантура со возење со Ф1 двосед управуван од Марио Андрети, американската тркачка легенда.

Како изгледаше возењето по улиците на Њујорк?

Следете не и на:

24AUTO NETWORK