(Видео): Што ќе добиеш ако изгребеш возило во Банкок

ОБЈАВЕНО НА:

Во град каде има голем сообраќаен метеж често се случува да има „допири“ меѓу возилата или другите учесници во сообраќајот. Како се решаваат ваквите ситуации во Банкок?
Едно видео осамна на совијалните мреши покажувајќи еден агресивен возач како „дели воспитни мерки“ кон еден мотоциклист кој веројатно го „чепкал“ во задниот дел.
Според локалните медиуми се работи за познат актер и пејач. Локалните медиуми потврдуваат дека возачот на мотоциклот всушност сакал да избегне судар со такси па имал средба со возачот на Mini.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK