Познати финалистите за Автомобил на годината во Европа

ОБЈАВЕНО НА:

Од вкупно 39 модели колку што се најдоа на пошироката листа, Жирито за избор на Автомобил на годината во Европа ја објави скратената, финални листа. На таа листа се најдоа седум модели.

До крајот на февруари 2022 година ќе трае процесот на тестирање и гласање, а победникот ќе бид еобјавен на 28 февруари 2022 година.

На листата на финалисти се најдоа:
Cupra Born
Hyundai Ioniq 5
Peugeot 308
Skoda Enyaq iV
Ford Mustang Mach-E
Kia EV6
Renault Megane E-Tech

Следете не и на:

24AUTO NETWORK