И тоа е можно: Кинез превезуваше автомобил на мотоцикл (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Во источна Кина можеше да се види еден интересен момент, а при него се забележа невообичаена ситуација.

Мотоцикл на три тркала превезување возило седан, што е навистина чудно со оглед на големината и на тежината која ја има автомобилот.

Полицијата го запрела мотоциклистот, а тој објаснил дека автомобилот го купил за 800 јуани и имал намера да го расклопи за да го продаде на делови. Сепак, нема да има заработувачка бидејќи морал да плати казна од 1300 јуани.

Man hauls car on the back of his tricycle, gets fined 1,300 yuan

Man hauls car on the back of his tricycle, gets fined 1,300 yuan👉 http://shst.me/155d

Публикувахте от Shanghaiist в 4 юни 2018 г.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK