Загина совозач на рели во Португалија

ОБЈАВЕНО НА:

Шпанката Лаура Салво загина на релито во Видеиро во Португалија, откако им подлегна на повредите откако нејзиното возило удри во друг автомобил и слета од патеката.

Салво била совозач на Мигуел Социас како дел од Peugeot Rally Cup Iberica кога автомобилот удри во дрво од десната страна каде седела Салво. Релито било откажано.

Медицинските служби пристигнале на местото по две минути и започнале да ја извлекуваат несреќната девојка од автомобилот. Тие успешно ја извлекле и почнале да ја оживеат, но Салво починала 15 минути по несреќата.

Хеликоптер требало да слета на местото на настанот и да ја однесе Салво во болница, но клиничката смрт настапила порано.

Сестрата на Лора, Марија, е исто така совозач на релито, а сестрите ја имаат љубовта кон трките со автомобили од таткото Габриел, кој во минатото бил рели возач.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK