Потврда дека не е за секого супер автомобил (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Не, не е за секого супер автомобил. Доказ за тоа е еден настан во Лондон во кој настрада Lamborghini Huracan Performante.

Сопственикот и возач на овој супер автомобил од 300.000и евра изгуби контрола врз возилото при релативно мала брзина и заврши во дрво, а потоа и во бетонска ограда.

Од овој инцидент настрада предниот браник, светло и предната маска како и задното десно крило и светло.

Целиот овој настан е сниман, а видеото можете да го погледнете во продолжение.

А штетата е сигурно колку што чини некој нов автомобил од средната класа.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK