Додека биле на одмор верверица сокрила 558 ореви во нивниот Subaru Forester

ОБЈАВЕНО НА:

Кога одите на одмор најчесто се грижите околу вашиот дом, дали се е затворено, заклучено, но понекогаш предмет на проверка треба да биде и автомобилот. Особено каде се паркира и доколку во близина има животни.

Додека семејство било на одмор една верверица во САД успеала да сокрие 558 црни ореви под хаубата на Subaru Forester додека се подготвувала за зимата.

Кетлин ЛаФорс, членка на страницата Wild Green Memes for Ecological Fiends на Фејсбук, објавила дека откако се вратила од еднонеделен одмор открила дека во просторот каде е моторот на нејзината кола имало полно ореви. Откако ги изборјала стигнала до 558 ореви кои верверицата ги подготвувала за зимата.

Иако ЛаФорс не навлегува во детали за тоа колку време и требало да го расчисти нередот што го оставила верверицата, таа изјавила дека верверицата можела да ги задржи повеќето од оревите.
„Верверицата беше нежно исфрлена од автомобилот и мораше да ги задржи повеќето од нивните ореви“, напиша ЛаФорс во својата објава на Фејсбук. „Сè уште се чувствувам ужасно што ја уништив нивната напорна работа“.

Објавата брзо стана вирална на Фејсбук, привлекувајќи повеќе од 21.000 реакции, над 1.100 коментари и преку 8.400 споделувања.

Добро е што LaForce реши да ја отвори хаубата на нејзиното Субару по нејзиниот одмор, бидејќи ако не го направи тоа и се обиде да го вклучи кросоверот, стотиците ореви можеше да предизвикаат доста голема штета на моторот.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK