(Видео): Pagani Zonda – возило што „вади“ најдобар звук

ОБЈАВЕНО НА:

Тој е супер автомобил последниве 15-тин агодини и ден денес, успева да го сврти вниманието и погледите како нешто повеќе од предмет на четири тркала.

Го сметаат како најдобар дел од автомобилската уметност, а не е само автомобил. Иако официјално производството заврши во 2011 година, продолжуваат неговите изградби, што зборува за популарноста што ја има.

AMG моторот што го има е веројатно еден од најдобрите во однос на звукот што го создава. Ова видео тоа го докажува. Неговиот звук од 7,3 литрскиот воздушно ладен V12 мотор звучи многу слично како и V12 моторите во Формула 1.

Малку автомобили „вадат“ ваков звук.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK