(ВИДЕО) Кој прв до 330 км/ч.: Двобој на Porsche 992 Turbo S vs 911 GT2 RS

ОБЈАВЕНО НА:

Екипата на AutoTopNL во своето најново видео објавено на нивниот YouTube канал ги вкрстува Porsche 992 Turbo S и Porsche 911 GT2 RS.

Првиот автомобил на пазарот дебитираше оваа година. Располага со 3,7 литарски twin-turbo бензински мотор чија максимална моќност изнесува 641 КС. Вториот датира уште од 2010 година и располага со турбобензински мотор кој продуцира 612 КС.

Одговорот на прашањето “Кој побрзо забрзува?” можете да го видете во видеото во продолжение од кое не изостанува и одличниот адреналински звук.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK