Volkswagen Arteon пристигнува во Shooting Brake

ОБЈАВЕНО НА:

На саемот во Франкфурт, Volkswagen ќе ја претстави и Shooting brake изведбата од моделот Arteon.

Иако оваа вест не е официјално потврдена од Volkswagen, сепак, германските медиуми повикувајќи се на сигурни извори ја пласираа оваа вест.

Со оваа изведба ќе се зголеми и должината при иста меѓуоскина должина. Така од актуелните 4,864 мм,, должината ќе се зголеми на пет метри. Во однос на понудата на мотори, таа би се состоела од постечките, 1.5 и 2.0 бензински агрегати и 2.0 дизелски агрегати.

Во продажба оваа изведба би можело да се најде уште кон крајот на оваа календарска година, а на електричен погон би дошла во текот на 2021 година.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK