Вака изгледа новиот Golf без никаква камуфлажа

ОБЈАВЕНО НА:

Volkswagen Golf наскоро ќе ја прослави својата 50-годишнина, а се чини дека заедно со него ќе го видиме и освежениот хечбек, кој беше снимен од шпионските снимки на AutoExpress во изминатите неколку дена. Автомобилот е „уловен“ на Нирбургринг, каде Volkswagen ја тестира најпрефинетата верзија со ознака R. Фотографиран е без апсолутно никаква камуфлажа и практично ни открива во целост како ќе изгледа новиот Golf

Како и сите возила Golf, и новиот R ќе има малку потенок и повеќе набразден LED предни светла, како и малку ревидиран долен браник. Во случајот на модификацијата R, отворот на браникот сега е малку поголем и има едно хоризонтално обликување помалку.

Остатокот од надворешноста најверојатно ќе остане непроменет, при што фејслифтираните верзии ќе добијат поголемо крило и 19-инчни тркала од „Performance Pack“ на актуелниот модел, како и опционален издувен систем од титаниум Akrapovic. Очекуваме да видиме нов светлосен потпис одзади, иако промената ќе биде суптилна.

Се очекуваат поголеми промени во кабината, со тоа што VW ќе воведе надграден 15-инчен екран на допир и кориснички интерфејс за инфозабавните системи што беа вклучени во новите Tiguan и Passat. За да се приспособи на новиот екран, контролната табла е малку редизајнирана, но промените не се толку драстични.

Ги чекаме сите детали што компанијата ќе ги сподели за моделот.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK