SEAT Tarraco веќе има верзија со 245 КС

ОБЈАВЕНО НА:

Од компанијата Seat раширија уште повеќе модификациско портфолио на топ-верзијата Tarraco со стартувањето на производството на неговата топ бензинска 2.0 TSI верзија во фабриката во Волфсбург на компанијата мајка Volkswagen Group.

Со максимална моќност од 245 коњски сили и максимален вртежен момент од 370 Нм, новата верзија на SEAT Tarraco.

Истата е достапна во верзии со пет и седум седишта исто така е опремена со седумстепен роботизиран DSG менувач и интелигентен систем а погон на четири тркала 4Drive.

Новиот погонски систем се нуди до нивото на опрема FR и Xcellence, и независно од иборот, кој ќе биде направен од идните сопственици на СУВ моделот, тие ќе можат да сметаат на можноста за забрзување од 0 до 100 км/ч за 6,2 секунди и максимална брзина на движење од 228 км/ч.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK