Првенство на Италија во ТЦР: Монца е малерозна за Иџе – не ја заврши втората трка викендов

ОБЈАВЕНО НА:

Во првенството на ТЦР Италија нашиот возач Игор Стефановски немаше среќа ниту да стигне на целта, и повторно остана без бодови. По само пет круга налета на извртен автомобил на патеката, и по тој судар Стефановски го оштети возилото и не беше во можност да продолжи.

Од 17 возачи колку што стартуваа, петмина не ја завршија трката. Ова беше претпоследна трка од ТЦР Италија и по оваа трка Стефановски ќе остане на 52 освоени бодови.

Нашиот познат автомобилист имаше инцидент и вчера на првата трка од првенството на Италија и заврши на 14 место, иако се бореше дури и за подиум.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK