Ѕвезди и автомобили: Кој е вашиот Volkswagen според хороскопот? (ФОТО)

ОБЈАВЕНО НА:

Од северноамериканското одделение на Volkswagen ставаат акцент на тоа дека автомобилот не е само средство за возење, туку и демонстрација на личност, начин на живот и ги покажува карактеристиките на неговиот сопственик.

За да помогнат во евентуалниот избор на нова аквизиција, од Volkswagen Америка го комбинираат светот на автомобилите со тој на ѕвездите и го посочуваат идеалното решение за избор на модел на брендот, сегашен или класичен според хороскопот.

За секој знак е предложен по еден автомобил.

Овен – e-Golf

Бик – Tiguan

Близнаци – Golf R

Рак – Passat

Лав – Jetta GLI

Девица – Jetta

Вага – Arteon

Шкорпија – Atlas Cross Sport

Стрелец – Atlas

Јарец – Golf GTI

Водолија – Beetle

Риби – Microbus