Не се карајте во Бугарија за паркинг – ќе поминете лошо (Фото)

ОБЈАВЕНО НА:

Многу често најголемите кавги во сообраќајот е поради лошото паркирање. Доколку сте во Бугарија подобро немојте да се карате за да не поминете како сопственикот една Honda.

Според пишувањето на dnevnik.bg возач во главниот град на нашиот источен сосед добил страшно предупредување. Немилиот настан се случил пред новогодишните празници.

Кога сопственикот дошол кај возилото видел четири забиени копачи во автомобилот. Сега ќе треба да го најде виновнкот или да ги поправи сам дупките.

Нема информација поради што е ова предупредување, но се претпоставува дека е заради неправилно паркирање.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK