Вреди ли? Alfa Romeo Giulietta TCR за 180.000 долари

ОБЈАВЕНО НА:

Авто салон за продажба на половни автомобили лоциран во Хјустон објави несекојдневен оглас за автомобил на Alfa Romeo. Станува збор за оглас чиј предмет на продажба е Alfa Roemo Giulietta TCR.

Овој супер-спортски автомобил од италијанскиот бренд се продава по цена од 180.000 американски долари што отвори големи дискусии на интернет околу тоа дали е оваа цена сепак преценета.

Пред да донесете заклучок имајте во предвид дека под хаубата располага со четирицилиндрен мотор од 1.742 см3 кој продуцира максимални 350 КС. Впарен е со шест степен секвенцијален менувач.

При тоа овој автомобил се натпреварувал на низа шампионати како IMSA Michelin Pilot серијата, SRO TC America, SCCA, NASA и Canadian Touring Car Championship.

Можеби сепак ќе се најде некој што е подготвен да ја плати сумата…

Следете не и на:

24AUTO NETWORK