Со канта за ѓубре сруши Гинисов рекорд (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Интересна вест доаѓа од Велика Британија – 28 годишник на 28 септември годинава постави нов Гинисов рекорд.

Енди Џенингс го сруши актуелниот рекорд во најбрзо возење со канта за отпадоци. постигнувајќи максимална брзина од 65 км/ч.

Постигнувањето на новиот рекорд се случи на патеката на аеродромот Елвингтон во близина на Јорк (Велика Британија). За таа цел Џенингс користел канта за отпадоци наменета за домаќинствата, а во неа вградил мал мотор, менувач, седиште од велосипед и управувач од скутер.

“Одлично беш чувството на крајот особено со влегувањето во книгата на Гинисови рекорди” изјави Џенингс за тамошните медиуми.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK