Дали е ова најлошата реклама на BMW? (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

На социјалните мрежи се појави рекламата за новиот BMW во продукција на официјаниот BMW дистрибутер за територијата на Чешка.

Сепак наместо промоција на BMW оваа реклама се најде на бројни негативни критики. Колку поради лошиот концепт толку и поради пораката која се испраќа со истата.

Имено, неколку истражувања имаат покажано дека возачите на BMW се едни од најопасните, во однос на општата безбедност и сигурност во сообраќајот. Па така може да се види како и во рекламата се поттикнува небезбедно возење и тоа на јавен паркинг.

Рекламата во траење од 69 секунди може да ја погледнете во продолжение.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK