(Видео) Rimac со промо видео за C_Two

Хрватскиот производител на супер спортски електрични автомобили Rimac, го претстави првото промотивно видео за последниот модел, C_Two.

Станува збор за видео во должина од 46 секунди објавено на официјалниот YouTube канал на Rimac, а снимано низ улиците на Загреб.

Инаку овој автомобил располага со 1.914 КС кој до 100 км/ч забрзува за 1,97 секунди. Како понапреден од моделот C_One, овој модел во производство, а воедно и продажба доаѓа кон крајот на оваа година. Цената засега не е позната.