Ford го објави промо видеото за Mustang Mach-E (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Mustang Mach-E е моделот на кој Ford оди на се или ништо. Најавуван како совршен електрично возило, а во исчекување на неговото деби, Ford на својот YouTube канал објави промотивно видео за ова возило.

Во видеото именувано како “MUSTANG MACH-E v ROCKET SCIENCE”, Ford со гордост ја потенцира автономијата која ја обезбедува батерија, а која изнесува 300 милји односно близу 500 км.

Видеото можете да го погледнете во целост, во продолжение.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK