Хотел во кој можете да спиете со – автомобилот!

ОБЈАВЕНО НА:

Хотели во кои можете да престојувате со своите миленици и не е така непознато, но сега можете во хотел да спиете заедно во иста соба со вашиот автомобил. Со помош на специјален лифт возилото се подига во собата, гостинот ќе го паркира на простор кој е на неколку метри од креветот.

Хотелот се наоѓа веднаш до аеродромот во Франкфурт, Следејќи го примерот на некои станбени инциденти, хотелот b’mine им дозволи на гостите да спијат со поглед на нивниот автомобил.

Со помош на специјален лифт возилото се подига во собата, гостинот ќе го паркира на просторот на балконот кој е на неколку метри од креветот и толку. Покрај локацијата во Франкфурт, сличен хотел се гради и во Дизелдорф.

Појадокот и другите оброци се носат во вашата соба, пријавувањето е преку апликацијата, а информациите за кодот за пристап до лифтот се испраќаат до вашиот паметен телефон. Значи, максималната приватност е загарантирана. Секоја од хотелските соби е опремена со полнач за електрични возила.

Аранжманот со автомобилот на балкон чини околу 200 евра за една ноќ.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK