Лудуваат за новиот модел: Opel веќе има 50.000 нарачки за Insignia

ОБЈАВЕНО НА:

Новиот модел na Opel е одлични прифатен кај купувачите и компанијата објави дека за Insignia, Insignia Grand Sport и Insignia Sports Tourer веќе има повеќе од 50.000 нарачки со што е надмината очекуваната бројка.

Од Opel предвидоа високата стапка на интерес од купувачите кон високо технолошка опрема на Insignia, како вградениот навигациски и инфо-комуникациски систем Navi 900 IntelliLink, ергономските AGR седишта, IntelliLux LED светла и други.

Над 60 отсто од барањата за новата Insignia се за верзии со високо ниво на опрема која им овозможува на клиентите да се потпираат на значително подобрa стандардна опрема и можност за персонализирање на автомобилот според сопствените желби.

Новата Insignia на Opel во Македонија беше промовирана во средината на јуни.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK