Елон Муск го најави новиот Tesla Model 3

ОБЈАВЕНО НА:

Tesla во јуни би можел да почне масовно производство на електричен автомобил со почена цена од околу 35.000 долари. Планот е да се произведуваат 5.000 возила неделно, а во 2018 година истото да се искачи на 10.000 возила неделно.

Додека почне производството треба прво да се одреди и конечната верзија на Model 3, популарното електрично возило. Сопственикот на Tesla, Елон Муск во петокот преку твитер им дозираше на љубопитните информација како би можел да изгледа моделот, и тоа преку видео информација во траење од неколку секунди.

На тоа видео се гледа како Model 3 забрзува и сопира, но според Муск тоа е само прототип што е произведен за да се тестира самиот процес на производство, но дека веројатно е конечниот изглед на автомобилот.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK