За љубителите на BMW – зад воланот на M140i со 660 КС (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Екипата на AutoTopNL подготви видео за сите љубители на BMW особено М верзиите. На својот YouTube канал објавија видео од зад воланот на M140i xdrive.

Моделот кој е дел од видеото располага со 3,0 литарски i6 Turbo мотор кој продуцира максимални 660 КС при 870 Nm обртни моменти. Со овој мотор до стотка забрзува 2,8 секунди.

Како изгледа возењето на овој спортски автомобил погледнете на видеото во продолжение.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK